You are currently viewing CyberArk Identity 22.6 Sürümü Duyuruldu.

CyberArk Identity 22.6 Sürümü Duyuruldu.

  • Post category:Duyurular

Workforce Password Management

Üçüncü Taraf Parola Yöneticilerinden Kimlik Bilgilerini İçe Aktarma

CyberArk Identity Workforce Password Management artık LastPass, KeePass, Google Password Manager, Dashlane ve diğerleri dahil olmak üzere üçüncü taraf şifre yöneticilerinden kimlik bilgilerinin taşınmasını desteklemektedir. Bu özellikle kullanıcılar, mevcut iş uygulama hesaplarını içe aktarabilir ve bu kimlik bilgilerini güvenli bir şekilde depolamak ve paylaşmak için CyberArk Identity Cloud veya PAM tarafında barındırılan kasadan yararlanabilir. Workforce Password Management aracılığıyla mevcut uygulamalarına erişmek için son kullanıcıların, sezgisel bir arayüz kullanarak yalnızca bir kez dışa aktarılan kimlik bilgilerini eklemeleri gerekir. Bu, CyberArk Workforce Password Management çözümüne geçişi basitleştirir ve kuruluşların web sitesi URL’leri, kullanıcı adları, parolalar ve notlar gibi iş uygulamalarından verileri merkezi bir kasada saklamasını sağlar.

Mobil Kimlik Doğrulayıcı

Windows ve Mac Uç Noktaları için QR Kodu Kimlik Doğrulaması

CyberArk Identity, Mac ve Windows kullanıcılarının oturum açma işlemi sırasında ikincil kimlik doğrulama testlerini geçmesini gerektiren uç noktalar için çok faktörlü kimlik doğrulamayı (MFA) destekler. Bu sürümle birlikte, son kullanıcılar artık kimliklerini doğrulamak için QR kodlarını ve push bildirimleri, fiziksel belirteçler ve OTP kodları gibi zaten desteklenen MFA faktörlerini kullanabilir. Örneğin, uç nokta girişinde doğru kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra, kullanıcılar artık ikincil faktör açılır listesinden QR Kodu seçeneğini seçebilir ve giriş yapmak için CyberArk Identity Mobil Uygulaması ile QR kodunu tarayabilir. Yüz tanıma kameraları veya parmak izi okuyucuları gibi cihaz biyometrik kimlik doğrulama mekanizmaları, kullanıcının QR kodunu tarayarak doğrulaması için kullanılabilir.

En kullanışlı ve sorunsuz kimlik doğrulama mekanizmalarından biri olan CyberArk Identity QR kodu tabanlı kimlik doğrulama, artık CyberArk Identity Windows Cloud Agent veya Mac Cloud Agent tarafında da destekleniyor.

Apple Watch’ta MFA Parolaları

CyberArk Identity kullanıcıları artık çok faktörlü kimlik doğrulama için kullanılan tek seferlik parolaları (OTP) Apple Watch’larında görüntüleyebilir. Önceden, son kullanıcılar, anında iletme bildirimleri aracılığıyla erişim isteklerini onaylamak veya reddetmek için Apple Watch’unu kullanabilirdi. Artık mobil cihazlarında CyberArk Identity Authenticator uygulamasını açmadan OTP kodlarını doğrudan Apple Watch’larında da görüntüleyebilirler. Böylelikle, MFA beklemesini daha da azaltır ve kullanıcıların kimlik doğrulama zorluklarını hızla geçmesine olanak tanır. Son kullanıcılar, tüm OTP kodlarını görüntülemek için CyberArk Identity yardımcı uygulamasını Apple Watch’larına yükleyebilir.

Android Mobil Cihazlar için Kimlik Doğrulama Widget’ı

Müşteriler artık Android yazılım geliştirme kitini (SDK) kullanarak CyberArk Kimlik Doğrulama widget’ını Android uygulamalarına ekleyebilir. Bu widget ile  güçlü çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) mekanizmalarıyla kullanıcıların kimliğini doğrulayabilir. Ayrıca, Android kimlik doğrulama widget ile, self servis parola sıfırlama, hesap kilidi açma, kullanıcı kaydı, sosyal oturum açma ve daha fazlasını içeren CyberArk Identity Tek Oturum Açma (SSO) özelliklerini destekler. Bu widget, Android için CyberArk Identity SDK kullanılarak uygulamalara kolayca yerleştirilebilir ve marka tutarlılığı için özelleştirme seçenekleriyle sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlar.