You are currently viewing CyberArk, Linux Platformlarında Endpoint Privilege Manager Yeteneklerini Genişletiyor.

CyberArk, Linux Platformlarında Endpoint Privilege Manager Yeteneklerini Genişletiyor.

  • Post category:Duyurular

Linux, akıllı telefonlardan bulut bilişime kadar çeşitli operasyon türlerine yaygın olarak kullanılıyor. Yakın zamanda yapılan bir ankette, geliştiricilerin %83,1’i üzerinde çalışmayı tercih ettikleri platformun Linux olduğunu söyledi. O kadar popüler ki 2021’de Linux dünyanın 500 süper bilgisayarının %100’ünde çalışıyor.

Ancak, birçok Linux yöneticisi, Linux sunucularına erişen DevOps mühendisleri veya uygulama sahiplerine en düşük ayrıcalık politikalarını uygularken, Linux makinelerinde son kullanıcılar için sorun yaşamadan en düşük ayrıcalık denetimlerini sürdürmeyi zor belirtti. Linux için CyberArk Endpoint Privilege Manager, en az ayrıcalık ilkesinin basit , kolay yapılandırılmasını ve uygulanmasını sağlayan bir SaaS çözümüdür. Linux yöneticileri, kullanıcıları için doğru ilke kurallarını hızlı bir şekilde oluşturmalarını ve bu ilkeleri sürdürmek için tipik olarak gereken manuel çalışmayı azaltmalarını sağlayan yeteneklerden yararlanır.

Linux için CyberArk Endpoint Privilege Manager, ayrıcalıklı etkinliği izleyebilir veya otomatik olarak algılayabilir. Ardından, yöneticilerin ayrıcalıklı erişim haklarının onaylanıp onaylanmayacağına veya engelleneceğine karar vermelerine ardından politikayı buna göre kolayca güncellemelerine yardımcı olur. Güvenlik ekipleri ve Linux yöneticileri, kullanıcıların Linux sistemlerinde neleri çalıştırabilecekleri ve yürütebilecekleri konusunda kritik denetim elde ederler.

Ek olarak CyberArk Endpoint Privilege Manager:

  • Sorunsuz benimseme için standart sudo komut dizilimi
  • Şifreli veya şifresiz Sudo
  • Uyumluluk ve adli durumlar için yapılandırılabilir politika denetim raporları
  • Politika otomasyonu ve harici sistem entegrasyonu için Rest API’leri
  • Destek ve durum izleme için Agent CLI
  • SaaS konsolundan ajanları yükseltmede veya kaldırmada kolaylık sağlar.

CyberArk Endpoint Privilege Manager yöneticileri artık kuruluşların Windows, Linux ve Mac platformlarında uç noktalarını korumak için birleşik bir yönetim konsolu arabirimi aracılığıyla ilkeleri tanımlayabilir ve yürütebilir.

Uç nokta ayrıcalık yönetimi çözümleri, çok sayıda kuruluşta eksik olan temel güvenlik kontrollerini sağlayarak onları siber güvenliğini sağlamasında yardımcı olur. CyberArk kıdemli başkan yardımcısı Barak Feldman, “İşletmelerin dijital dönüşüme öncelik vermeye, bulut benimsemeyi olgunlaştırmaya ve hızlandırmaya devam etmesi nedeniyle bu kontroller özellikle önemli olduğunu belirtti.” Ayrıca, Linux için CyberArk Endpoint Privilege Manager, “Linux yöneticilerinin üzerindeki manuel yükü kaldıran tam zamanında kontroller ve otomasyon sunarken, Linux uç noktaları, iş istasyonları ve özellikle sunucular üzerinde CyberArk Kimlik Güvenlik Platformunun esnek, sağlam ve ölçeklenebilir en az ayrıcalık yeteneklerini genişletiyor.” diye ekledi.