Veri Güvenliği

Veri Sızıntısını Önleme (DLP)

Veri sızıntısını önleme (DLP) yazılımı ve araçları, uç nokta etkinliklerini izler ve kontrol eder. Şirket ağlarındaki veri akışlarını filtreler ve duran, hareket eden ve kullanımda verileri olan korumak için buluttaki verileri izler. DLP ayrıca (KVKK, PCI vb.) uyumluluk ve denetim gerekliliklerini yerine getirmek ve anormallik alanlarını belirlemek için raporlama sağlar.  CoSoSys firması ürünü Endpoint Protector ve Fortra ürün ailesinden Digital Guardian ve Clearswift bu konudaki çözüm ortaklarımızdır.

Hassas Veri Keşfi

İşletmeler her zamankinden daha fazla veri üretiyor ve topluyorlar. Bu veriler kullanıcı bilgisayarları, ağlar, mobil cihazlar ve bulut içerisinde depolanıyor veya bu ortamlar arasında akıyor. Buna ek olarak, yeni güvenlik düzenlemeleri, işlenen verilerin tanımlanması ve güvenliği konusuna gittikçe hassaslaşıyor. Hem yasal düzenlemelere uyum hem de verilerin korunması için Ground Labs, Netwrix ve Stealthbits ile işbirliği yapıyoruz.

Veri Sınıflandırma

Yapılandırılmamış verileri korumak, en büyük organizasyonel zorluklardan biridir. Herkes bir e-posta gönderebilir, bir belge oluşturabilir veya bir dosya yükleyebilir. Kurumsal ağınızda ve bulutta veri sınıflandırma veri güvenliğinin temelidir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmezseniz verilerinizi koruyamazsınız. Bu konuda Titus ve Ground Labs ile iş birliği yapıyoruz.

Yönetilen Veri Transferi (MFT)

Yönetilen dosya aktarımı (MFT), kuruluşların uyumluluk ihtiyaçlarını karşılamak için elektronik verileri sistemler ve kişiler arasında güvenli ve güvenilir bir biçimde göndermesine ve almasına olanak sağlayan teknoloji platformudur. Bu veri hareketleri, bir kuruluşun hem içinde hem dışında olabilir ve aralarında hassas, uyumluluk-korumalı veya yüksek hacimli verilerin de olduğu çeşitli türleri kapsayabilir. Yazılım olarak ya da bir hizmet olarak sunulabilir ve görünürlük ve yönetişim için tek bir bölmeye sahip olabilir.

Hız ve performans açısından, dosya aktarma protokolü (FTP), bağlantılı metin aktarma protokolü (HTTP), güvenli dosya aktarma protokolü (SFTP) ve diğer yöntemlerden çok daha iyi olan MFT, güvenli veri ve dosya aktarımı için daha güvenilir ve verimli bir yöntemdir.

Kuruluşlar, iş gereksinimlerini ve hedeflerini FTP’nin yapamadığı şekilde desteklemek için MFT’ye giderek daha fazla güveniyor. Bu konudaki çözümümüz alanında lider çözümlerden biri olan GoAnywhere.