Kurumsal Dizin Çözümü

ADAXES

Adaxes, Active Directory ve Azure AD ortamlarının otomasyonunu ve yönetimini kolaylaştıran bir çözümdür. Temsilci atama, kurumsal standart uygulama, özel iş akışı otomasyonu, rol tabanlı erişim denetimi ve çok daha fazlasını uygulamak için gereken tüm araçları sağlar. Adaxes ile AD, Exchange ve Microsoft 365’i tek bir ekosistem olarak gerçekten deneyimleyebilirsiniz. Ve bu sadece kolaylık değil, verimlilikle de ilgilidir.

Temel özellikler

Aktif Dizin Yönetimi

Adaxes, Active Directory, Exchange ve Microsoft 365 otomasyonu için kural tabanlı bir platforma sahiptir, gelişmiş bir web tabanlı yönetim ortamı sağlar, ayrıcalıkları devretmek için rol tabanlı bir erişim kontrol modeli sunar, onay tabanlı iş akışı ile güvenlik ekler, kurumsal veri standartlarının uygulanmasına izin verir ve çok daha fazlasını yapar.

Rol Tabanı Delegasyon

Adaxes Rol Tabanlı Erişim Kontrolü modeli en az ayrıcalık ilkesini takip etmeyi son derece kolaylaştırır. Aynı zamanda izinler üzerinde merkezi kontrol sağlarsınız, böylece bunları zamanında ve verimli bir şekilde devredebilir, yönetebilir ve iptal edebilirsiniz.

Aktif Dizin için Web Arayüzü

Adaxes Web Arayüzü, Active Directory'nin standart bir web tarayıcısı aracılığıyla herhangi bir cihazdan yönetilmesini sağlar. Yöneticiler, yardım masası ve diğer personelin AD yönetim görevlerini yerine getirmeleri için temiz ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve normal kullanıcılar için bir self servis portalı sağlar. Web Arayüzü tamamen özelleştirilebilir, böylece herkes her zaman tam olarak ihtiyaç duyduğu görünümlere, formlara ve işlemlere erişebilir - ne daha fazla, ne daha az.

Kendi kendine şifre sıfırlama

Adaxes Password Self-Service, kullanıcıların güvenlik sorularını yanıtlayarak ve/veya SMS, e-posta veya bir mobil uygulama (örn. Google Authenticator) aracılığıyla alınan bir kodu sağlayarak kimliklerini doğruladıktan sonra unutulan şifreleri sıfırlamalarına ve hesapların kilidini kendi başlarına açmalarına olanak tanır. Ayrıca, evden çalışırken veya iş seyahatlerinde şifrelerini unutan kullanıcıları kapsayacak şekilde tesis dışında ve çevrimdışı olarak da çalışır

Microsoft 365 Yönetimi ve Otomasyonu

Adaxes, koşul tabanlı kuralları kullanarak Microsoft 365 lisanslarının atanması ve iptal edilmesi sürecini otomatikleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, Exchange Online posta kutularını manuel olarak yapılandırmanıza ve M365 lisanslarını Active Directory görevleri için kullandığınız Web Arayüzü üzerinden yönetmenize olanak tanır

Otomatikleştirilmiş Provizyon

Adaxes ile Active Directory'de ve Exchange, Microsoft 365 ve Skype Kurumsal gibi bağlı sistemlerde provizyon alma, yeniden provizyon alma ve deprovizyon alma dahil olmak üzere tüm kullanıcı yaşam döngüsü yönetimi prosedürleri tamamen otomatikleştirilebilir.

Onaya Dayalı İş Akışı

Adaxes, Aktif Dizin ortamınıza hemen hemen her türlü onay adımını eklemenizi sağlar. Bu yaklaşım kontrolü kaybetmeden veya herhangi bir güvenlik riski eklemeden daha fazla sorumluluğun daha alt kademelere devredilmesini sağlar.

AD, Exchange ve Microsoft 365 için Tek Arayüz

Adaxes Web Arayüzü ile tüm Active Directory, Exchange ve Microsoft 365 görevleri tek bir yerde birleştirilir. Basit ve zarif bir yönetim deneyimi sağlayarak kullanıcıların birden fazla aracı öğrenme ve günlük rutinlerde bunlar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Exchange Yönetimi ve Otomasyonu

Adaxes, hem şirket içi hem de Microsoft 365'teki Exchange posta kutularının oluşturulmasını ve yönetilmesini otomatikleştirir. Herhangi bir insan etkileşimi gerektiren değişimle ilgili görevler, Adaxes Web Arayüzü üzerinden yürütülür, böylece Active Directory ve Exchange için birden fazla araç kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Aktif Dizin Raporları

Adaxes, Active Directory ortamınız hakkında ayrıntılı raporlar sağlar. Adaxes, 200'den fazla yerleşik rapora ek olarak, herhangi bir karmaşıklıkta kendi özel raporlarınızı oluşturmanız için size güçlü bir platform sunar. Merkezi zamanlamayı destekler ve ayrıca kullanıcıların kendileri için seçtikleri raporları planlamalarına olanak tanır.

Adaxes ile neler elde edersiniz?

Artırılmış Güvenlik

Adaxes, Active Directory, Exchange ve Microsoft 365 otomasyonu için kural tabanlı bir platforma sahiptir, gelişmiş bir web tabanlı yönetim ortamı sağlar, ayrıcalıkları devretmek için rol tabanlı bir erişim kontrol modeli sunar, onay tabanlı iş akışı ile güvenlik ekler, kurumsal veri standartlarının uygulanmasına izin verir ve çok daha fazlasını yapar.

Azaltılmış İş Yükü

Otomatik günlük rutinler, kolaylaştırılmış kullanıcı yaşam döngüsü yönetimi, self servis portal, Web Arayüzü - tüm bunlar BT personelinizin üzerindeki iş yükünü büyük ölçüde azaltabilir.

Etkin Denetim ve İzleme

Kapsamlı izleme ve raporlama ile gelişmiş kurumsal kaynakların analizi ve izlemesini yaparak, Active Directory ortamınız daha düzenli ve ayrıntılı bir yer haline getirir.

Standartlaştırılmış AD Ortamı

Adaxes olası insan faktörü hatalarını en aza indirmek ve yönetim sürecini daha temiz ve kolay kılmak için, AD verileriniz üzerinde kurumsal standartlarınızı zorunlu kılmanızı sağlar.

Daha fazla bilgi için https://www.adaxes.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.