Netwrix Change Tracker ile
Dosya Bütünlüğünüzü Riske Atan
Sistem Dosyası Değişikliklerini Tespit Edin

Gelişmiş dosya ve sistem bütünlüğü izleme ile siber saldırıları erken aşamalarında engelleyin
Saldırganlar BT ortamınızda tespit edilmeden ne kadar uzun süre gizlenebilirlerse, o kadar fazla zarar verebilirler. Ancak günümüzde kuruluşlar bir veri ihlalini tespit etmek ve kontrol altına almak için ortalama 287 güne, yani dokuz buçuk aya ihtiyaç duyuyor!
Dosya bütünlüğü izleme (FIM) çözümleri, kritik sistem ve yapılandırma dosyalarındaki değişiklikleri izleyerek riski azaltmaya ve ihlalleri hızla tespit etmeye yardımcı olabilir. Ancak geleneksel olarak FIM çözümleri, normal değişikliklerin engin denizinde potansiyel olarak zararlı değişiklikleri tespit etmekte zorlanmaktadır. Netwrix ürün ailesine en son eklenen Netwrix Change Tracker, bu sorunu ve daha fazlasını çözüyor.

Netwrix Sistem ve Dosya Bütünlüğü İzleme Aracı ile potansiyel olarak tehlikeli değişiklikleri tespit edin.

Tehdit modellerini derhal belirleyin

Sıfırıncı gün, kötü amaçlı yazılım veya devam etmekte olan diğer siber saldırıların işareti olabilecek sistem değişiklikleri hakkında bildirim alın. Uygulama dosyalarını (örn. DLL’ler), yapılandırma dosyalarını, kayıt defterlerini, yüklü yazılımları, çalışan işlemleri, hizmetleri ve daha fazlasını izleyin.

Kritik dosyaların gerçek olduğundan emin olun

Bir değişikliğin planlı bakımın bir parçası olup olmadığını, onaylanmış bir değişiklik bildirimiyle eşleşip eşleşmediğini veya beyaz listede olup olmadığını hızlı ve doğru bir şekilde belirleyin.

Uyumluluk yükünüzü azaltın

PCI DSS, HIPAA, FISMA, CIS ve sistem ve yapılandırma dosyalarındaki değişiklikleri izlemek veya en az haftada bir kritik dosya karşılaştırmaları yapmak gibi FIM süreçlerinin uygulanmasını öneren diğer standartların gereksinimlerini karşılayın.

Konfigürasyon yönetimi süreçlerinizi güçlendirin

Olay akışlarına, planlanan değişikliklere, cihaz etkinliğine ve daha fazlasına bir bakışta görünürlük sağlayarak tüm BT sistemlerinin her zaman güvenli bir şekilde yapılandırıldığından emin olun.