Netwrix Password Reset

PAROLALARDAN KAYNAKLI
BAŞ AĞRILARINIZI DİNDİRİN

Yardım masası maliyetlerini ve kullanıcı sıkıntılarını azaltan self servis Active Directory parola sıfırlama yazılımı

BT hizmet masanızı parola ile ilgili biletler mi dolduruyor? Kilitlenmeler ve parola yönetimi baş ağrıları ekiplerinizin işlerini yapmasını engelliyor mu? Netwrix Password Reset, kullanıcıların kendi parolalarını güvenli bir şekilde sıfırlamalarını veya değiştirmelerini ve hesaplarının kilidini herhangi bir web tarayıcısından, masaüstünden veya mobil cihazdan açmalarını sağlayan bir Active Directory parola sıfırlama aracıdır – yardım masasını aramadan.

AD self servis parola sıfırlama yazılımı ile güvenliği artırırken zamandan ve paradan tasarruf edin!

Self servis kullanıcı şifre değişiklikleri ve hesap kilitlerinin açılması

Kullanıcıların güvenli bir şekilde yeni bir parola belirlemelerine, unutulan bir AD parolasını sıfırlamalarına ve hatta birden fazla başarısız oturum açma denemesinden sonra AD hesaplarının kilidini açmalarına olanak tanıyarak yardım masası maliyetlerini azaltırken kullanıcı verimliliğini artırın.

Her yerden, her zaman erişim

Kullanıcıların parolalarını kolayca değiştirmelerini ve hesaplarının kilidini her yerde, her zaman açmalarını sağlayın: cep telefonlarından, tabletlerinden veya bilgisayarlarından ya da doğrudan Windows Oturum Açma veya Bilgisayarın Kilidini Açma ekranından.

Şifre değişikliği bildirimleri

Kullanıcıları, parolalarını sıfırlamaya veya değiştirmeye ya da hesaplarının kilidini açmaya yönelik tüm başarılı ve başarısız girişimler hakkında bilgilendirerek kimlik hırsızlığı riskini azaltın. Yöneticiler uyarı kriterlerini ve mesaj içeriğini yapılandırabilir.

MFA, kilitleme ve zaman aşımı

Bir parolayı sıfırlamak veya bir hesabın kilidini açmak için çok faktörlü kimlik doğrulama gerektirerek sosyal mühendislik saldırılarını engelleyin ve en iyi erişim yönetimi uygulamalarına uyun. Kilitleme ve zaman aşımı özellikleriyle kaba kuvvet saldırılarına karşı koruma sağlayın.

Kapsamlı denetim

Güvenlik ve uyumluluk durumunuzu istediğiniz zaman kontrol ederek altyapınızın ve hassas bilgilerinizin güvende olduğundan emin olun.

Parola ilkesi uygulama

Kullanıcılar yeni parolalar seçerken Windows geçmişini ve minimum yaş gereksinimlerini uygulayın veya sızan ve zayıf parolaları reddeden çok daha esnek parola politikaları oluşturmak ve uygulamak için Netwrix Password Policy Enforcer ile entegre edin.

Netwrix Password Reset, etki alanı veya etki alanı denetleyicisi sayısına göre değil, AD parolalarının yönetimini basitleştirmek için yazılımı kullanan çalışan sayısına göre lisanslanır.
5 dakikadan daha kısa bir sürede Netwrix Password Reset'i kurup, kullanıcılarınızın ve yardım masası ekiplerinizin hayatını kolaylaştırmaya hemen başlamaya hazır hale getirebilir veya varsayılan yapılandırmayı özelleştirebilirsiniz. Kullanıcılar, çözümün parola yönetimi özelliklerinden herhangi birini kullanmadan önce sisteme kaydolmalı ve yapılandırdığınız sorulara yanıt vermelidir. Kullanıcı kayıt bilgilerine sahipseniz, veritabanını önceden doldurarak süreci otomatikleştirebilirsiniz.
Evet - birden fazla şekilde! İlk olarak, Netwrix Password Reset kurumsal ağ kaynaklarınızı web arayüzü (kullanıcı isteklerini kabul eden) ve sunucu (bu isteklere göre hareket eden) arasında sınırlı bir tek yönlü güven ile korur. Doğru kimlik doğrulamasını sağlamak için, her parola sıfırlama veya hesap kilidini açma sırasında, kullanıcılar kayıt işlemi sırasında verdikleri yanıtların aynısını vermelidir. Ayrıca, kullanıcıya e-posta veya SMS ile bir doğrulama kodu gönderen ve belirttiğiniz süreden sonra otomatik olarak sona erecek bir MFA adımı da gerektirebilirsiniz. Daha fazla güvenlik için, herhangi biri Netwrix Password Reset kullanarak kimlik bilgilerini değiştirmeye çalıştığında kullanıcılar bir e-posta alır. Hangi olayların bir uyarıyı tetikleyeceğini ve her e-postanın göndericisini, alıcılarını, konusunu ve içeriğini yapılandırabilirsiniz. Ayrıca, Password Reset, kimlik bilgisi tahmin saldırılarına karşı koruma sağlamak için birden fazla kilitleme ve zaman aşımına sahiptir. Son olarak, denetim günlüğü kullanıcı adı, etki alanı ve kaynak IP adresi dahil olmak üzere tüm başarılı ve başarısız talepler hakkında ayrıntılı bilgi depolar. Özelleştirilebilir filtreler, yöneticilerin güvenlik tehditlerini hızlı bir şekilde tanımlamasına ve araştırmasına olanak tanır.
Kullanıcılar şifrelerini bir bilgisayardan, tabletten veya cep telefonundan değiştirebilir ve sıfırlayabilir. Yüklenecek herhangi bir uygulama yoktur ve HTML5 ve CSS3 sayfa şablonlarını düzenleyerek kullanıcı arayüzünü kolayca değiştirebilirsiniz. Kullanıcıların Windows Oturum Açma ve Kilit Açma ekranlarından parola sıfırlama işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Parola Sıfırlama İstemcisi, Microsoft'un kullanıcı arayüzünü genişletir; herhangi bir sistem dosyasının yerini almaz.

Evet! Netwrix Password Reset'i, kullanıcılar yeni parolalar seçtiğinde AD parola geçmişini ve minimum yaş parola ilkelerini uygulamak için kolayca yapılandırabilirsiniz. Daha da iyisi, çözüm, Varsayılan Etki Alanı Politikası GPO'sunda belirlenen temel Windows karmaşıklık kurallarının çok ötesine geçen bir parola politikasını kolayca oluşturmanıza ve uygulamanıza olanak tanıyan Netwrix Password Policy Enforcer ile entegre olur. Entegrasyon sayesinde Parola Sıfırlama, sızdırılmış ve zayıf parolaları reddedebilir ve kullanıcılara uyumlu parolalar seçmelerine yardımcı olacak net geri bildirimler verebilir.