Netwrix Password Policy Enforcer

ZAYIF ŞİFRELER HAKKINDA ENDİŞELENMEYİ BIRAKIN

Netwrix'in şifre politikası uygulayıcısı ile bilgisayar korsanlarını hayal kırıklığına uğratın, denetçileri tatmin edin ve kullanıcıları memnun edin

Sızan ve zayıf parolalar, BT ağlarında büyük bir boşluk olarak kalır ve saldırganların hassas verileri çalmak, sistemlere zarar vermek ve fidye yazılımlarını açığa çıkarmak için ihtiyaç duydukları dayanağı elde etmelerini çok kolaylaştırır. Ne yazık ki, yerel Windows araçları genellikle modern parola ilkeleri için gereken ayrıntılı yapılandırmaları ve kuralları sağlayamaz ve bu da BT ekiplerinin değişen tehdit ortamına ve gelişen uyumluluk gereksinimlerine ayak uydurmak için mücadele etmesine neden olur. Bu arada, kullanıcılar yeni parolalar için belirsiz gereksinimlerle boğuştukça, kullanıcı üretkenliği düşer ve BT yardım masaları boğulur. Netwrix Password Policy Enforcer’ın tüm güçlükler olmadan gerçekten etkili parola uygulaması gerçekleştirmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Esnek bir Active Directory parola ilkesi uygulayıcısı ile güvenlik ve kullanıcı üretkenliğini dengeleyin

Güçlü ancak esnek parola ilkeleri oluşturun

Kullanıcılara, etki alanı gruplarına ve kuruluş birimlerine atanan 256 adede kadar yerel ve etki alanı parolası ilkesini kullanarak karmaşık parola ilkesi gereksinimlerini bile karşılayın. 20’den fazla son derece özelleştirilebilir kural arasından seçim yaparak tam olarak ihtiyacınız olan ilkeleri kolayca oluşturun.

Kimlik bilgisi doldurma, sözlük ve diğer kaba kuvvet saldırılarını engelleyin

Karakter değiştirme, çift yönlü analiz, eşleşme toleransı ve daha fazlası üzerinde kontrol ile zayıf olduğunu düşündüğünüz parolaların kullanımını önleyin. Bir milisaniyede yüz milyonlarca sızdırılmış parola karmasını arayın ve bunların kullanımını otomatik olarak engelleyin.

Mevzuata uygunluğu sağlayın ve sürdürün

Yapılandırma sorunlarını belirlemek ve düzeltmek ve güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerinizin karşılandığından emin olmak için entegre ilke testini kullanın. Parola gereksinimleri değiştikçe veya yeni düzenlemeler çevrimiçi hale geldikçe politikanızı kolayca gözden geçirin.

Mümkün olduğunu düşündüğünüzden daha hızlı çalışır durumda olun

Basit bir Hızlı Başlangıç ​​sihirbazı sayesinde günler değil, dakikalar veya saatler içinde devreye alın. Sezgisel yerleşik kuralları kolayca uyarlayarak kuruluşunuz için doğru parola politikalarını kolayca oluşturun.

Kullanıcıları parolalarına değil işlerine odaklanmaya teşvik edin

Kullanıcılara parola ilkesini göstererek ve reddedilenleri açıklayarak uyumlu parolaları seçmelerine yardımcı olun. Kullanıcılara parolalarını değiştirmelerini hatırlatarak ve bunu doğrudan web tarayıcılarından güvenli bir şekilde yapmalarını sağlayarak kilitlenmelerden kaçının.

Geçişi kolay ve çekici hale getirin

Kısmi uyumluluğa izin vererek kullanıcıları daha güçlü parola ilkelerine alıştırın. Uzun parolaları seçenleri, daha kısa parolaları tercih eden kullanıcılar kadar sık ​​değiştirmek zorunda kalmadan ödüllendirerek benimsemeyi artırın.
Netwrix Password Policy Enforcer, etki alanlarına veya DC'lere değil, Active Directory kullanıcı hesaplarına dayalı bir abonelik lisanslama modeline sahiptir.
Neredeyse anında! Dağıtım yalnızca dakikalar veya saatler sürer ve temel bir güçlü parola ilkesi oluşturmak, yalnızca önceden tanımlanmış kurallar arasında adım adım ilerlemeyi ve ihtiyaçlarınızı karşılayan ayarları seçmeyi içerir. Kuralları daha karmaşık hale getirebilir ve istediğiniz zaman daha fazla parola politikası ekleyebilirsiniz.
Netwrix Password Policy Enforcer, düşük gecikme süresi olan ve sunucu performansı üzerinde gözle görülür bir etkisi olmayan, müdahaleci olmayan bir çözümdür. Bir milisaniyede yüz milyonlarca sızdırılmış parola karmasını arayabilir ve sözlük kuralı rakip ürünlerden yüzlerce kat daha verimlidir. Ayrıca, Grup İlkesi ve AD şemasını etkilemeyen küçük bir ayak izine sahiptir.
Tüm şifre bilgileriniz maksimum gizlilik ve güvenlik için şirket içinde saklanır.
Netwrix Password Policy Enforcer, yüz binlerce kullanıcısı olan kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için kolayca ölçeklenir. Kullanıcılara, etki alanı gruplarına ve kuruluş birimlerine atanabilen 256 adede kadar yerel ve etki alanı parola ilkesini zorunlu kılarak size en karmaşık güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerini bile karşılamak için gereken esnekliği ve gücü sağlar.