Netwrix Data Classification

VERİLERİNİZİN GERÇEK DEĞERİNİ ORTAYA ÇIKARIN

Veri ile ilgili baş ağrılarınızı iyileştiren veri sınıflandırma yazılımı.

Kuruluşunuzun sürekli büyüyen verileri size bir baş ağrısı mı veriyor? Netwrix Data Classification, veri ihlali riskini azaltmak, içeriğinizin tam değerini anlamak, çalışan verimliliğini artırmak ve uyumluluk denetimlerini daha az çabayla geçmek gibi verilerle ilgili zorluklarınızı çözer.

Tüm ortamınızdaki verilerinizi anlayın

İster yapılandırılmış ister yapılandırılmamış veriler olsun, şirket içinde veya bulutta hangi içeriğe sahip olduğunuz konusunda tam bir görünürlük elde etmek ister misiniz? Biz senin arkandayız.
Windows File Servers
Nutanix Files
Dell EMC
NetApp
SharePoint
Office 365
Exchange
Google Drive
Box
Dropbox
SQL Server
PostgreSQL
Oracle Database

Verileri doğru bir şekilde sınıflandırın ve iş akışlarınızı otomatikleştirin

Doğru veri sınıflandırma sonuçlarını alın

Kuruluşunuza özgü veri kalıplarını daha iyi anlayın. Bileşik terim işleme ve istatistiksel analizle, anahtar kelimelere ve anlamsal analize güvenmekten daha alakalı sonuçlar elde edersiniz.

Verileri birkaç tıklamayla kategorilere ayırın

GDPR, PCI DSS, HIPAA ve diğer düzenlemeler tarafından korunan verileri tanımlayan, kullanıma hazır kurallarla keşfinizi dakikalar içinde başlatın. Kuruluşunuz için önemli olan diğer verileri bulmak için özel kurallar oluşturun.

Taksonomi yönetimini kolaylaştırın

Kullanıcı dostu bir arayüzde sınıflandırmalar oluşturun ve değiştirin. Taksonomileri geliştirmeniz ve sürdürmeniz gerektiğinde profesyonel hizmetler satın alma ihtiyacını ortadan kaldırın.

Belirli içerik parçalarını keşfedin

Dava sürecinin bir parçası olarak belirli verileri bulun ve kesinti süresi veya yeni kurallar oluşturmak zorunda kalmadan veri konusu erişim taleplerine uymak için bir kişiyle ilgili tüm kişisel verileri bulun.

Verilerle ilgili rutinleri otomatikleştirin

DLP veya IRM ürünlerinizin doğruluğunu artırmak ve yalnızca belirli veri türlerinin saklanması, arşivlenmesi veya taşınması gibi veri yönetimi görevlerini kolaylaştırmak için sınıflandırma bilgilerini doğrudan dosyalara gömün.

Sızıntıyı otomatik olarak azalt

Hassas dosyaları otomatik olarak güvenli bir alana taşıyarak, genel erişim gruplarından izinleri kaldırarak ve belgelerdeki gizli içeriği çıkararak koruyun.
Netwrix Data Classification, bir abonelik lisanslama modeline sahiptir. Çoğu uygulama çalışan başına lisanslanır.
Hayır. Netwrix Data Classification ajansız modda çalışır, bu nedenle veri depolama sisteminize müdahale etmez. Tüm indeks ve sınıflandırma bilgileri ayrı bir sunucuda toplanır, analiz edilir, saklanır ve güncellenir.

Netwrix Data Classification'ı dağıtmak yalnızca birkaç saat sürer. İlk sınıflandırma için gereken süre, veri hacminize, bağlantı hızınıza, sunucu performansınıza ve diğer faktörlere bağlıdır. Bundan sonra, yeni veriler aşamalı olarak dizine eklenecektir, bu daha hızlıdır.

Çözüm, PII (GDPR), PHI (HIPAA), ödeme kartı verilerini (PCI DSS), mali kayıtları ve diğer korunan bilgi türlerini kapsayan geniş bir önceden tanımlanmış sınıflandırma içerir, böylece hassas ve düzenlenmiş verilerinizi hızla bulabilir ve güvence altına alabilirsiniz. . Netwrix ayrıca veri depolama maliyetlerini azaltmak, kullanıcı üretkenliğini ve karar verme sürecini iyileştirmek için teknolojiyi uygulamanıza ve ince ayar yapmanıza yardımcı olacak ücretsiz profesyonel danışmanlık hizmetleri de sağlar.

Evet. Netwrix, sınıflandırma bilgilerini doğrudan dosyaya gömerek veri kaybı önleme (DLP) veya bilgi hakları yönetimi (IRM) araçlarının doğruluğunu artırır ve veri güvenliği çalışmalarınızı optimize eder.
Netwrix Data Classification sadece karakter dizileriyle eşleşmez ve anahtar kelimelere ve normal ifadelere dayanmaz. Ayrıca, gramer tarzından bağımsız olarak herhangi bir dilde veya kelime dağarcığında çalışan bileşik terim işleme ve istatistiksel analiz kullanır. Sınıflandırma, taksonomilerde tanımlanan kurallar kullanılarak dosya içeriği analiz edilerek gerçekleştirilir.
Tüm Netwrix Data Classification dağıtımları için SQL Server Standard veya Enterprise sürümü önerilir. Yazılım gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu sayfayı ziyaret edin.