Netwrix Auditor

BT DENETİMİ YÜKÜNÜ HAFİFLETİN

Netwrix’in BT denetim yazılımıyla güvenlik tehditlerini tespit edin, uyumluluğu kanıtlayın ve BT ekibi verimliliğini artırın

Büyüklüğü veya sektörü ne olursa olsun, gitgide daha fazla kuruluş, düzenli dahili ve harici BT denetimleri gerçekleştirmenin değerini kabul ediyor. Avantajları çoktur: BT denetimi, güvenliği artırmanıza, uyumluluk denetimlerini geçmenize ve BT operasyonlarını optimize etmenize yardımcı olabilir. Ancak çoğu zaman, süreç olması gerekenden çok daha hantal ve zaman alıcıdır. Netwrix Auditor yazılımının denetim yükünüzü nasıl hafifletebileceğini ve çok daha az çabayla hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

En önemli BT sistemlerinizi merkezileştirilmiş bir platformdan denetleyin.

Tüm şirket içi ve bulut tabanlı sistemlerinizin denetim bilgilerini toplamak için birden fazla denetim ve raporlama aracıyla uğraşmaktan bıktınız mı?
Birleşik ve tutarlı bir şekilde bu bilgileri sağlayan bir yazılım çözümüne mi ihtiyacınız var? Netwrix Auditor, Active Directory, Windows Server, Oracle Database ve ağ cihazları dahil olmak üzere çok çeşitli BT sistemlerinde konsolide bir denetim izi sağlar.

Active Directory
Azure AD
Office 365
Exchange
Sharepoint
Nutanix Files
Windows File Servers
NetApp
Dell EMC
Oracle Database
SQL Server
Windows Server
Network Devices
VMware

Netwrix'in BT denetim yazılımı ile ihtiyacınız olan bilgiyi ihtiyaç duyduğunuz anda alın

Risk değerlendirmesi ile zayıflıkları azaltın

Çok sayıda doğrudan atanmış izin veya çok sayıda etkin olmayan kullanıcı gibi veri ve altyapı güvenlik açıklarını belirleyin ve saldırı yüzey alanınızı azaltmak için düzeltici eylemler gerçekleştirin.

Konumu ne olursa olsun hassas verilerinizi koruyun

BT ekosisteminiz genelinde hassas verileri saptayarak, bunlara kimlerin erişimi olduğunu düzenli olarak gözden geçirerek ve etrafındaki etkinlikleri izleyerek (Netwrix Data Classification gerektirir) en kritik varlıklarınızı güvence altına alın.

Değişiklik, erişim ve konfigürasyon raporlarıyla zamandan tasarruf edin

Komut dosyaları, günlük dosyaları ve elektronik tablolarla uğraşmak yerine yönetim, denetçiler ve diğer paydaşların ihtiyaç duyduğu bilgileri hızla alın.

Tehdit kalıplarıyla ilgili uyarılar alın

Veri ihlalleri ve sistem arızaları yaşamadan veya uyumsuzluk nedeniyle para cezasına çarptırılmadan önce müdahale edebilmek için ortamınızdaki şüpheli etkinliklerden ilk haberdar olan siz olun.

Gelişmiş tehditlerin algılanmasını iyileştirin

Kullanıcının ilişkili kümülatif risk puanıyla birlikte, bir kişi tarafından tetiklenen tüm anormal etkinlik uyarılarının kapsamlı bir görünümüyle, içeriden kötü niyetli kişileri ve güvenliği ihlal edilmiş hesapları tespit edin.

Google benzeri arama ile yanıtları bulun

İster bir olayın temeline inmeniz, ister bir kullanıcı sorununu çözmeniz veya denetçilerden gelen anlık soruları yanıtlamanız gerekip gerekmediğine bakılmaksızın, ihtiyaç duyduğunuz belirli bilgi parçalarını birkaç tıklamayla bulun.
Netwrix Auditor, bir abonelik lisanslama modeline sahiptir. Çoğu uygulama, etkinleştirilmiş AD kullanıcısı başına lisanslanır.
Hayır. Netwrix BT denetim yazılımını yalnızca bir kez indirip kurarsınız. Belirli bir uygulamayı etkinleştirmek için, bunun için satın aldığınız lisansı (veya deneme lisansını) uygulamanız yeterlidir. Ek bir Netwrix Auditor uygulaması kullanmaya başlamak istiyorsanız, bunun için bir lisans eklemeniz yeterlidir.
Bir RESTful API aracılığıyla diğer BT sistemlerinden denetim verilerini toplayarak ve bunları Netwrix sistem denetim yazılımına besleyerek, diğer sistemler üzerinde kontrolü etkinleştirebilir ve tüm denetim izinizi tek bir yerden erişilebilir hale getirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Netwrix Çevrimiçi Yardım Merkezi'ndeki Entegrasyon API'si belgelerine bakın.
Evet. Toplanan veriler, analitiği geliştirmek ve süreçleri kolaylaştırmak için diğer güvenlik, uyumluluk ve BT otomasyon ürünlerine gönderilebilir. SIEM çözümleri ve ServiceNow ITSM dahil olmak üzere birçok popüler uygulama için ücretsiz, kullanıma hazır eklentiler mevcuttur.
Pek çok müşteri, Netwrix Auditor'ı birkaç saat içinde hazır hale getirebileceklerini ve böylece belirli dış ve iç denetim ihtiyaçlarınızı aylar değil, günler içinde karşılamaya başlayabileceklerini söylüyor. Tüm temel işlevler - tam denetim izini almak için gereken yerel günlük kaydı ve genel gereksinimlere göre uyarlanmış denetim raporları gibi - ya kutudan çıkar çıkmaz sağlanır ya da kurulum sırasında profesyonel hizmetler gerekmeden kolayca yapılandırılır.
Çoğu Netwrix Auditor uygulaması ajansız modda çalışır, bu nedenle sistem performansını düşürmez veya kesintiye neden olmaz. Hafif ajanlar, yalnızca denetim analitiği toplamanın onlarsız mümkün olmadığı durumlarda - özellikle SharePoint ve oturum izleme için - kullanılır ve yine de sistem işlevlerini engellemezler. Ayrıca, Netwrix veri toplamak için belgelenmemiş herhangi bir yöntem kullanmaz, çünkü bu tür yöntemler Microsoft veya diğer satıcıların desteğinin reddedilmesine neden olabilir.
Tüm Netwrix Auditor dağıtımları için SQL Server Standard veya Enterprise sürümü önerilir. Dağıtım gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu sayfayı ziyaret edin.