Bant-dışı izleme çözümleri

Daha akıllı ağ, uygulama ve güvenlik izleme araçları

AKILLI GÖRÜNÜRLÜK

Akıllı ağ görünürlüğü, BT’nin ağ güvenliğini güçlendirmesine, izleme maliyetlerini azaltmasına, yatırım getirisini (ROI) artırmasına ve ağ performansını optimize etmesine olanak tanır. Keysight, aşağıdakileri yapmanıza olanak tanıyan en geniş ağ muslukları, sanal ağ muslukları ve akıllı ağ paket aracıları (NPB’ler) yelpazesini sunar:

  • Ağ görünürlüğünü ve güvenliğini iyileştirmek için kör noktaları kaldırın

  • Güvenliği artırmak ve sorun giderme süresini azaltmak için uygulama zekasından yararlanın

  • İzleme aracı yatırım maliyetlerini azaltın

  • Ağ performansını en üst düzeye çıkarın

  • Mevzuata uygunluğu artırın

  • Arıza süresini ve ortalama onarım süresini azaltın

  • Verilerinize her yerden ulaşın

Çok katmanlı bir güvenlik yapısı tarafından desteklenen görünürlük, kurumsal ağ izleme performansını artırır.

KÖR NOKTALARI ORTADAN KALDIRIN VE AĞ IZLEMEYI IYILEŞTIRIN

Kör noktalar, veriler izleme ve uyumluluk araçlarına giderken kaybolduğunda ya da güvenlik olayı verileri gömüldüğünde ortaya çıkar. Kör noktalar, aşırı yüklenmiş SPAN bağlantı noktaları, ağınız için uygun boyutta bir Ağ Paket Aracısı (NPB) kullanılmaması veya DLP’ler, SIEM’ler, günlük araçları, protokol analizörleri vb. araçlar için bağlantı eksikliği nedeniyle oluşabilir. Bu kör noktaların ağ kesintilerine, performans sorunlarına, güvenlik ihlallerine ve uyum sorunlarına katkıda bulunması çok yaygındır. Sorunu çözmenin en kolay ve en iyi yanıtı, sektörün en güvenilir Taps ve en yüksek performanslı NPB’leri ile ölçeklenebilir bir görünürlük mimarisi uygulamaktır.

BAĞLAM FARKINDALIĞI AĞ İZLEME PERFORMANSINI ARTIRIR

Bağlam farkındalığı, ağ operasyonlarını iyileştirmek için güçlü bir yetenektir. Bağlama duyarlı veri işleme, veri tekilleştirme, paket kırpma, patlama koruması ve özellikle uygulama düzeyinde filtreleme yoluyla doğru verilerin doğru araçlara dağıtılmasını sağlar. Bu birleşik özellikler, tehlikeye girme göstergelerini ortaya çıkarmaya, kullanıcıların ve cihazların coğrafi konumunu belirlemeye ve sorun giderme çabalarını iyileştirmeye yardımcı olur.

MEVCUT IZLEME ARACI YATIRIMLARININ ÖMRÜNÜ UZATIN

Modern kurumsal ağlar, izleme araçlarından en yüksek değeri elde etmek söz konusu olduğunda genellikle çeşitli sorunlarla karşılaşır. Bir görünürlük çözümü, aşağıdaki gibi çeşitli sorunları ortadan kaldırarak net maliyet düşüşleri için yetenekler sağlar:

  • Doğru verilere erişim
  • Sürekli yeni izleme araçları ekleme ihtiyacının azaltılması
  • İzleme aracı yeteneklerinin ağ güvenliği ile eşleşmesini sağlamak

Akıllı bir görünürlük çerçevesi, her izleme aracının daha fazlasını görmesine ve sizin için en önemli olan verilere odaklanmasına yardımcı olur.

RESMIN TAMAMINI GÖRMEK IÇIN AĞ PERFORMANSINI EN ÜST DÜZEYE ÇIKARIN

BT güvenlik ve analiz araçları ancak gördükleri veriler kadar iyidir. Performans önemlidir – çözümünüzde düşen paketler nedeniyle kısmi görünürlükle yetinmeyin. Araçlarınızın ağı düzgün bir şekilde izleyebilmesi için tam görünürlüğe ihtiyacı vardır.

Buna ek olarak, proaktif izleme, ağ/uygulama performansını doğrulamak ve ihtiyaç duyduğunuzda SLA’ları ölçmek için ağınızda gerçek testler yapmanızı sağlar.

Görünürlük Mevzuat Uyumluluğunu Artırır

Daha iyi ağ görünürlüğü ve veri kontrolü, işletmelerin yasal uyumluluğu artırmasına olanak tanır. Buna PCI DSS, HIPAA, yasal engelleme ve diğer çeşitli uyumluluk girişimleri dahildir. Önemli olan doğru veriyi yakalamak, bölümlere ayırmak ve ardından doğru konuma iletmektir.

Ağınızın Kesinti Süresini ve Ortalama Onarım Süresini Azaltın

İhlaller ve kesintiler sırasında dakikalar önemlidir. İşte bu noktada bir görünürlük mimarisi ağ kesinti süresini azaltabilir. Ağa bir musluk ve ağ paket aracısı (NPB) eklendiğinde, Değişiklik Kurulu onaylarını ve sorun giderme için Crash Cart kullanımını büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Süreçleriniz ve yetenekleriniz eskisinden daha hızlı olacaktır, özellikle de uzaktan erişim özelliği kullanıldığında

İhtiyaç Duyduğunuz Yerde ve Zamanda Verilerinize Ulaşın

Ağ görünürlüğü, ağınızın daha derin ve daha zengin bir şekilde anlaşılmasını sağlamak için fiziksel ve sanal ağlardan (hem genel hem de özel) uygun verileri yakalamakla başlar. İhtiyaç duyabileceğiniz veriler ağınızın herhangi bir yerinden gelebilir. İhtiyacınız olan fiziksel ve sanal muslukları, bu verileri almanız gereken yerlere yerleştirin. Bu, izleme çözümünüze doğru verileri sağlar, böylece gerektiğinde doğru araca teslim edilebilir. Keysight, ağ muslukları pazarında bir numaralı satıcıdır.