Exabeam, yenilikçi UEBA ve SIEM şirketidir.

Kuruluşlara siber saldırıları daha verimli bir şekilde tespit etme, araştırma ve müdahale etme yetkisi vermektedir. Böylece güvenlik operasyonları ve içeriden tehdit ekipleri daha akıllıca çalışabilmektedir.
Güvenlik kuruluşları artık aşırı günlük kayıt ücretleri, kaçırılan dağıtılmış saldırılar ve bilinmeyen tehditler veya manuel soruşturma ve iyileştirme ile yaşamak zorunda değillerdir. Exabeam Güvenlik Yönetim Platformu ile analistler, hem şirket içinde hem de bulutta sınırsız günlük verisi toplayabilir, saldırıları tespit etmek için davranışsal analitiği kullanabilir ve olay yanıtını otomatikleştirebilir.
Imperva, ArcSight ve Sumo Logic’ten deneyimli güvenlik ve kurumsal BT uzmanları tarafından inşa edilen Exabeam’in genel merkezi California, San Mateo’dadır. Lightspeed Venture Partners, Cisco Investments, Norwest Venture Partners, Aspect Ventures, Icon Ventures ve yatırımcı Shlomo Kramer tarafından özel olarak finanse edilmektedir.

NEDEN EXABEAM ?

Nir, Domingo ve Sylvain bir şirket adı için beyin fırtınası yapmaya başladığında, ilhamlarının asıl kaynağı büyük verilerdi. Ürün çok fazla veriyi işlerdi – çok, çok gigabayt. Ancak “giga” ve “tera”, teknoloji şirketi ortamının her yerinde zaten vardı. Böylece, bir milyar gigabayt düşünerek, yani eksabayt olarak da bilinen büyük bir hızla büyüdüler. Ayrıca, ürünün büyük hacimli günlük verilerinde bulunan ilginç modellere ışık tutacağını da düşündüler ve işte! “Eksabayt” ve “ışık huzmesi” kombinasyonu olan Exabeam’e kuruldu.